Борац доминирао против Подгоричана, на крају забиљежен реми

Фудбалери Борца ремизирали су вечерас са екипом подгоричке Будућности резултатом 2:2 у трећој контролној утакмици током припрема на Златибору, иако су два пута били у резултатском заостатку. Изабраници Жељка Врањеша били су знатно бољи ривал током цијелог меча, једном погодили и оквир гола (статива), те нису искористили једанаестерац у 60. минуту код предности црногорског шампиона, којем је окршај са Великаном из Платонове био генерална проба пред двомеч другог кола квалификација за Лигу шампиона против београдског Партизана.

Будућност је до предности стигла у седмом минуту када је након центаршута Влаисављевића мрежу Борца затресао Никач. Минут касније, црвено-плави су изједначили резултат, а голмана Подгоричана Мијатовића матирао је Бојан Пузигаћа. Ипак, већ у 16. минуту резултатски плус поново је био на страни црногорског шампиона, а овог пута се у улози стријелца нашао асистент код првог гола Влаисављевић.

У 61. минуту Пузигаћа није успио да једанаестерац претвори у гол (лопта отишла преко пречке), док је само десет минута касније из слободног ударца погодио стативу. Ипак, "правда је задовољена" у 78. минуту, када је капитен Борис Распудић главом са 7 метара поставио коначних 2:2.

Утакмицу против данашњег ривала Борац је почео у саставу: Авдукић, Дујаковић, Ојданић, Јаничић, Пузигаћа, Радуловић, Даниловић, Губерац, Веселиновић, Галешић и Карић, а прилику су још добили Ђорђевић, Распудић, Буразор, Делић, Кунић, Предраговић и Коко (десни бек из Сенегала, на проби, 1999. годиште).

Сутра од 10 часова играчи са мањом минутажом играју против суботичког Спартака, док ће посљедњу утакмицу на српској планини Борац ће одиграти 8. јула против Јавора из Ивањице. 9. јула слиједи повратак у Бањалуку, гдје ће се екипа припремати до прве премијерлигашке утакмице, која је заказана за 23. јул од 19:30 часова.

БОРАЦ – БУДУЋНОСТ 2:2 (1:2)

стријелци: 0:1 Никач (7.), 1:1 Пузигаћа (8.), 1:2 Влаисављевић (16.), 2:2 Распудић (78.), стадион: код Језера, гледалаца: 200, судија: Стефан Суботић (Београд).

БОРАЦ: Авдукић, Дујаковић, Пузигаћа, Јаничић, Ојданић, Губерац, Даниловић, Радуловић, Галешић, Веселиновић, Карић. Играли су још: Ђорђевић, Распудић, Буразор, Делић, Кунић, Предраговић, Коко.

БУДУЋНОСТ: Мијатовић, Распоповић, Радуновић, Симовић, Митровић, Хочко, Мирковић, Терзић, Никач, Влаисављевић, Пејаковић. Играли су још: Милић, Кумбуровић, Тући, Рогановић, Тучевић, Марковић, Ристовић, Ђаловић, Цамај, Головић.

(борац-спорт, фото: zurnal.rs)