Кадети ОКК Борац освојили Развојну лигу (Фото)

Кадети ОКК Борац освојили су шампионску титулу у Развојној лиги ПКО Бањалука савладавши данас у финалној утакмици, одиграној у дворани Основне школе Борисав Станковић, екипу Слободе из Новог Града резултатом 79:54. Подсјетимо, ОКК Борац је јуче у полуфиналу без проблема тријумфовао над Игокеом резултатом 70:43.

У финалној утакмици, изабраници Милана Јованића су од првог до посљедњег секунда диктирали темпо и контролисали ток резултата, па су тако меч почели серијом 8:0, недуго потом предност је постала двоцифрена (15:4), а при предности од 11 поена се отишло и на први двоминутни одмор (18:7).

Друга четвртина почела је серијом 8:0 за +19 (26:7), а споменути период одличном нападачком ролом закључио је капитен и плејмејкер нашег тима Борис Драгојевић, постигавши 9 поена за 35:19 послије 20 минута.

У трећој четвртини бриљирао је Марко Трамошљика, који је у 3 наврата у том дијелу игре постизао поене уз прекршај, а у претпосљедњем кварталу постигао је 10 поена. Одличну подршку имао је у Немањи Булатовићу, који се у том дијелу игре зауставио на бројци 9 када су у питању постигнути поени, те је, захваљујући споменутом двојцу, предност ОКК Борац пред посљедњих десет минута износила чак 28 поена (63:35).

У четвртом периоду наши кадети мирном и сигурном игром сачували су стечену предност, а поново се, као и у другом кварталу, истакао Драгојевић, који је поново гостима из Новог Града "спаковао" 9 поена.

Најефикаснији је са 23 поена био Драгојевић, уз 3 постигнуте тројке, Немања Булатовић је постигао 17, а Марко Трамошљика 15.

Мрља на турнир у организацији ПКО Бањалука бачена је изостанком церемоније додјеле признања, односно медаља и пехара како побједничкој, тако и пораженој екипи, који за ову прилику нису обезбијеђени.

ОКК БОРАЦ - СЛОБОДА (НОВИ ГРАД) 79:54 (18:7, 17:12, 28:16, 16:19)

дворана: ОШ Борисав Станковић, гледалаца: 50, судије: Дејан Живковић, Виолета Симић и Милан Даниловић.

ОКК БОРАЦ: Драгојевић 23, Урић 2, Аничић 2, Стојановић, Поповић, Врањеш, Трамошљика 15, Шарић 5, Милојевић 7, Маџар 4, Блажевић 4, Булатовић 17. Тренер: Милан Јованић.