Најбоља партија јуниора ОКК Борац у Лиги младих БиХ: У ''Обилићеву'' савладан један од фаворита за титулу (Фото)

Јуниори ОКК Борац опростили су се од домаће публике за сезону 2016-17 на најљепши могући начин, савладавши у дворани Обилићево, у претпосљедњем колу Лиге младих БиХ, екипу сарајевског Спарса, једног од фаворита за освајање шампионске титуле и учесника јуниорске Евролиге, резултатом 83:71.

Изабраници Ненада Игњатића, слободно може да се констатује, одиграли су најбољу утакмицу у такмичењу под окриљем КС БиХ. У првом полувремену су константно "дисали за вратом" Сарајлијама, који су на паузу између два полувремена отишли при предности од 6 поена (36:42), коју су стекли у посљедњем минуту друге дионице.

У трећем десетоминутном периоду наши кошаркаши су у потпуности декласирали ривала: виђена је сјајна одбрана праћена украденим лоптама, а резултат одличне игре нашег тима био је плус од 8 поена (65:57) прије старта одлучујуће дионице.

Током исте, ОКК Борац је због пет личних грешака остао прво без Марка Братића и Тибора Гатарића, а потом и Алексе Зубовића, али остатак екипе, предвођен Славишом Њежићем, Давидом Ковачевићем и Вањом Омеркадићем није дозволио да стечени капитал исклизне из руку.

Један од разлога увјерљиве побједе над гостима, поред веома доброг нападачког расположења, јесте и скок-игра. Наиме, ОКК Борац је у потпуности надскакао тим Спарса, ухвативши чак 11 лопти више од сарајевског тима (43-32), а црвено-плави су забиљежили дупло више офанзивних скокова (12-6).

У црвено-плавом табору сви кошаркаши су се уписали у листу стријелаца, а најефикаснији је са 18 поена био Давид Ковачевић. Алекса Зубовић је постигао 15, Славиша Њежић 13, а Милош Аничић и Вања Омеркадић по 11. У екипи Спарса Амар Тигањ је постигао 13 поена, а двоцифрен број поена крај свог имена уписао је и јуниорски репрезентативац БиХ Срђан Кочић (12), али уз лош проценат шута из игре (1/8).

У уторак ће јуниори ОКК Борац одиграти посљедњу утакмицу у оквиру Лиге младих, а ривал ће у дворани Мејдан у Тузли бити домаћа Слобода.

ОКК БОРАЦ – СПАРС 83:71 (15:20, 21:22, 29:17, 18:12)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Ђорђе Митровић и Драгослав Рађевић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 11, Омеркадић 11, Савић 7, Вукајловић 2, Ковачевић 18, Предић 2, Зубовић 15, Братић 2, Њежић 13, Гатарић 2.

СПАРС: Арифагић, Карић 8, Прелџић 9, Тигањ 13, Херенда 3, Кочић 12, Мичић, Радак 1, Милиновић 9, Овчина 7, Крупалија, Гутић 9.