Кадети лако против Игокее, сутра у финалу ривал Слобода из Новог Града (Фото)

Кадети ОКК Борац пласирали су се данас у финале Развојне лиге ПКО Бањалука савладавши у дворани Основне школе Борисав Станковић екипу Игокее резултатом 70:43. Изабраници Милана Јованића за титулу у Развојној лиги сутра од 11 часова на истом мјесту бориће се против новоградске Слободе, која је у првом данашњем полуфиналу била успјешнија од Баскета 2000 2.

Пулени које са клупе предводи Жељко Келечевић екипи ОКК Борац су парирали у прве двије четвртине, након којих је наш тим био у предности од само два поена (22:20). Ипак, у другом полувремену, из минута у минут, црвено-плава кадетска селекција "ломила" је госте и сјајном игром у оба смјера на 120 секунди до краја треће дионице, послије серије 24:7, стекла за тим из Александровца недостижних 19 поена (46:27), а касније, рутинском игром, додатно и увећала вођство до краја утакмице за коначан плус од 27 поена.

Црвено-плаве је до тријумфа над Игокеом предводио капитен Борис Драгојевић са 20 поена, Немања Булатовић је постигао 14, Давид Маџар 13, а Марко Трамошљика 11 поена.

Полуфинале Развојне лиге ПКО Бањалука

ОКК БОРАЦ – ИГОКЕА 70:43 (10:12, 12:8, 28:14, 20:9)

дворана: ОШ Борисав Станковић, гледалаца: 50, судије: Бранислав Вранковић и Игор Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ: Драгојевић 20, Урић, Аничић, Стојановић, Поповић, Врањеш, Трамошљика 11, Шарић 6, Милојевић 4, Маџар 13, Блажевић 2, Булатовић 14.