Пораз јуниора у претпосљедњој гостујућој утакмици

Јуниори ОКК Борац уписали су јуче 11. пораз у Лиги младих БиХ изгубивши у дворани Ненад Баштинац у Александровцу од Игокее резултатом 93:67. До тријумфа над црвено-плавима Александровчани су стигли првенствено захваљујући скок-игри, те су ухватили чак 57 лопти, 24 више од Борца, а забиљежили су 20 нападачких скокова, из којих су постигли 22 поена.

Домаћи су од почетка до краја утакмице били у резултатској предности; почело је тако што је најбољи појединац у домаћем саставу Далибор Илић постигао првих седам поена. До краја прве четвртине Игокеа је стекла предност од 10 поена (25:15), а у друго полувријеме се ушло при резултату 51:30.

Игокеиним кошаркашима припале су и друге двије четвртине: трећа резултатом 24:20, а четврта 18:17 за коначних 93:67.

Најефикаснији у редовима Игокее био је Далибор Илић са 27 поена, чему је додао и 14 скокова, док се у нашем табору истакао Даниел Лабус са 18 поена.

Игокеа ни након 16 утакмица, два кола прије краја, не зна за пораз, док је ОКК Борац седми са 5 побједа и 11 пораза.

ОКК Борац ће, рецимо и то, сутра од 12:30 часова у дворани Обилићево одиграти посљедњу домаћу утакмицу у оквиру Лиге младих, а противник је екипа Спарса.

ИГОКЕА – ОКК БОРАЦ 93:67 (25:15, 26:15, 24:20, 18:17)

дворана: Ненад Баштинац, гледалаца: 50, судије: Александар Први Вуруна и Дејан Живковић.

ИГОКЕА: Цветић, Живковић 9, Петковић 12, Јанковић 4, Илић 27 (14 скокова), Дамјановић 5, Вуковић 6, Лакић 2, Радан, Чечавац 10, Обрадовић 8, Радосављевић 10.

ОКК БОРАЦ: Аничић 4, Омеркадић 5, Савић 1, Вукајловић 5, Ковачевић 9, Лабус 18, Зубовић 7 (9 скокова, 5 асистенција), Њежић 12, Гатарић 6.