Јуниори ОКК Борац поражени од Зворник Баскета (Фото)

Јуниори ОКК Борац забиљежили су десети пораз у Лиги младих БиХ изгубивши у дворани Борик, у утакмици 14. кола, од екипе Зворник Баскета, бронзане са фебруарског финалног турнира за шампиона Републике Српске, резултатом 72:80. У посљедње четири утакмице ОКК Борац ће дочекати вршњаке Зрињског и Спарса, а гостоваће Игокеи и Слободи.

Захваљујући одличном нападачком расположењу Немање Дивљановића и Милана Вукајловића, Зворник Баскет је након прве четвртине имао седам поена више у односу на црвено-плаве (16:23), а у друго полувријеме ушао при предности од 11 поена (31:42). Дивљановић је, наиме, у првих двадесет минута постигао 16 поена, уз шут из игре 5/6 (све за два поена), док је само један промашај из игре, уз двије погођене тројке из исто толико покушаја, имао и Вукајловић, који је за прва два десетоминутна периода убацио 12 кошева.

У трећој четвртини селекција под тренерском командом Ненада Игњатића заиграла је знатно "живље" у фази одбране; гостујућа екипа у 2-3 наврата није успјела да упути лопту ка кошу током за то предвиђеног времена од 24 секунде, а резултат свега било је вођство нашег тима резултатом 47:46 након соло-продора плејмејкера Алексе Зубовића за закључење серије 16:4. У финишу трећег квартала Зворничани вежу двије реализације, преко Хајдуковића и Дивљановића, за 47:51, а исти је закључен тројком Лабуса у посљедњим тренуцима за -1 пред старт одлучујуће дионице.

Послије нове мини-серије Дивљановића и Вукајловића, Зворник Баскет је одмакао на пет корака одстојања (50:55), али је једином тројком Давида Ковачевића на утакмици ОКК Борац након 150 секунди игре изједначио на 55:55, што је приморало тренера гостију да реагује минутом одмора. На нешто више од три минута до краја, наши кошаркаши били су у минусу од три поена за трећепласираним тимом Републике Српске (66:69), али су, нажалост, све наде за позитиван исход биле угашене тројкама Хајдуковића и Вукајловића, те двојком Дивљановића за 69:77 на само 90 секунди до краја, што је гостима било довољно за тријумф.

Бриљирао је у њиховим редовима Дивљановић са 29 поена и 10 скокова, Вукајловић је постигао 20, а сљедећи на листи стријелаца били су Хајдуковић и Ристић са 11 поена. У табору ОКК Борац најбољи поентерски учинак имао је Алекса Зубовић (20), Милош Аничић је постигао 17, а Давид Ковачевић 14, уз 12 ухваћених лопти.

ОКК БОРАЦ – ЗВОРНИК БАСКЕТ 72:80 (16:23, 15:19, 19:9, 22:29)

дворана: Борик, гледалаца: 100, судије: Драгослав Рађевић и Александар Сеферовић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 17, Омеркадић 6, Савић 2, Вукајловић, Ковачевић 14, Лабус 3, Зубовић 20, Братић 2, Трамошљика 8, Њежић, Гатарић.

ЗВОРНИК БАСКЕТ: Хајдуковић 11, А. Милићевић 2, Б. Милићевић, Гламочић, Ђ. Милићевић, Дивљановић 29, Иконић 5, Вукајловић 20, Ристић 11, Ерић.