Кадети савладали Ушће у посљедњем колу Развојне лиге (Фото)

Кадети ОКК Борац тријумфом над Ушћем резултатом 103:34 завршили су такмичење у лигашком дијелу Развојне лиге Подручног кошаркашког одбора Бањалука. Изабраници Милана Јованића такмичење у групи завршили су са омјером од 6 побједа и 1 поразом, а ускоро их очекује наступ на финалном турниру за шампиона Развојне лиге.

Питање побједника у данашњем дуелу ОКК Борац и Ушћа није се постављало ниједног секунда; ОКК Борац је доминирао од првог до посљедњег секунда и већ након првих двадесет минута имао предност од 47 поена у односу на гостујући тим (57:10), коју је, до краја меча, односно у преостале двије четвртине, увећао до коначних +69.

Најистакнутији појединци у табору ОКК Борац били су Марко Трамошљика и Борис Драгојевић са 23 поена, Андреј Блажевић је постигао 17, Давид Маџар 14, а Марко Аничић 11 поена.

ОКК БОРАЦ – УШЋЕ 103:34 (27:5, 30:5, 22:9, 24:15)

дворана: СЦ Шампион, гледалаца: 50, судије: Виолета Симић и Бојан Косић.

ОКК БОРАЦ: Драгојевић 23, Пилиповић 3, Кочић 1, Стојановић 4, Бањац, Ракита 2, Трамошљика 23, Шарић 2, Маџар 14, Аничић 11, Блажевић 17, Поповић 3. Тренер: Милан Јованић.