Неуспјех јуниора ОКК Борац у мечу са Челиком

Јуниори ОКК Борац поражени су протеклог викенда од зеничког Челика резултатом 77:83 у утакмици десетог кола Лиге младих БиХ. Изабраницима Ненада Игњатића неуспјех у мечу са Зеничанима укупно је седми у шампионату, уз три тријумфа у прва три кола, а до краја лигашког дијела преостало је да се одигра још осам мечева.

Након изједначеног почетка, прву "осјетнију" предност, поенима Бегића, стекли су Зеничани на 150 секунди до краја прве четвртине (11:18). Послије одговора ОКК Борац у виду тројке Милоша Аничића, гости су, серијом 7:0, у којој су све поене постигли Бегић и Порча, одмакли на двоцифрен плус (14:25) на осам минута до краја тог дијела игре.

Преостале минуте у првом полувремену протекле су у апсолутној доминацији нашег тима: серију поена започео је Марко Трамошљика, врло брзо је ухваћен резултатски прикључак за гостима из Зенице, а до уласка у трећу четвртину црвено-плави су преузели вођство (41:38).

Трећи десетоминутни квартал обиљежила је резултатска "клацкалица": играло се "кош за кош", ОКК Борац и Челик су се смјењивали у вођству, а овај дио игре двојком је закључио Лабус за 58:57.

Четири и по минута прије краја меча, наши кошаркаши су за Челиковим, након кошева Трамошљике, заостајали један поен (68:69), али је, одмах затим, мини-серијом поена одговорио Кукић за 68:73. Кошевима Алића, Челик је на 1:45 до краја био у плусу од шест поена (69:75), узвратио је Давид Ковачевић прецизношћу са линије за извођење слободних бацања (71:75), а касније и погођеном тројком за 74:76 на уласку у посљедњи минут.

Подојак је, након Челиковог тајм-аута био прецизан, што је на реакцију натјерало и тренера Ненада Игњатића; одмах се отишло на нови једноминутни одмор, послије којег је Лабус прво био непрецизан приликом шута за три поена, Подојку је, након пете личне грешке Аничића, два пута задрхтала рука приликом шута за један поен, указала се нова шанса екипи ОКК Борац да смањи разлику и у посљедњим секундама евентуално стигне до славља, али је у наредном нападу грешку направио Ковачевић, потом је и Лабус био непрецизан у шуту ван линије од 6.75 метара, а гости су то знали да казне, прво реализованим бацањима Порче, а потом и кошем Шепера.

У наредном, 11. колу, ОКК Борац ће гостовати у Јабланици екипи Турбине.

ОКК БОРАЦ – ЧЕЛИК 77:83 (14:21, 27:17, 17:19, 19:26)

ОКК БОРАЦ: Аничић 9, Омеркадић 5 (14 скокова), Савић 1, Вукајловић 3, Ковачевић 20 (14 скокова), Предић 2, Лабус 11, Матошевић 5, Драгојевић, Маџар, Трамошљика 13, Гатарић 8.

ЧЕЛИК: Алић 8, Хусетовић 5, Шепер 2, Кукић 9, Бегић 21 (11 скокова), Порча 28, Подојак 2, Каралић 8, Јашаревић.