ОКК Борац ''кошаркашки газда у граду''! (Фото)

Друга овосезонска побједа у градским дербијима!

Кошаркаши ОКК Борац поново су се "враћали из понора", стизали убједљиву резултатску предност противничког тима и, на крају, стигли до злата вриједне побједе коју су, итекако, знали да прославе са навијачима! Изабраници Бојана Божића су у трећем овосезонском градском дербију против Студента у другом кварталу заостајали 16 поена за домаћима (35:19), успјели у финишу да прво стигну до изједначења, а у посљедњим секундама утакмице и тријумфа резултатом 87:88, који их је, након непотпуног 25. кола, позиционирао на осмо мјесто на табели, при омјеру од 11 побједа и 14 пораза.

Побједом над "стдуентима" црвено-плави су стигли на корак од опстанка у елити, а за дефинитивну потврду истог, без обзира на остале резултате, потребан им је било какав тријумф над посљедњепласираним Теслићем у посљедњем колу. Такође, ОКК Борац опстанак у друштву најбољих може да прослави већ данас, уколико Хео, којем такође "виси" мјесто у елитном рангу у наредној сезони, на гостујућем терену савлада Славију 1996.

Пулени Александра Ћикића су, како рекосмо, већ у другом десетоминутном периоду стекли убједљиву предност (35:19), понајвише захваљујући плејмејкеру Пеђи Лончару, који је, само у првих 10 минута, постигао 13 поена. До 15-минутне паузе ОКК Борац је, тројком Огњена Путника у посљедњем нападу, преполовио заостатак, а, након што је цијелим током другог полувремена стизао предност домаћих, новом тројком истог кошаркаша на само 80 секунди до краја стигао до изједначења (84:84).

Погођеном тројком је на само пола минута до краја меча одговорио Срђан Лукић, у наредном нападу је након прекршаја Милана Давидовића већ споменути Путник оба пута био прецизан са линије за извођење слободних бацања, да би, у наредном атаку Студента, Мирза Тодоровац украо лопту Срђану Лончару и поентирао за 87:88.

До краја меча остало је 13 секунди, домаћи су кренули у нови напад, начињена је нова грешка у додавању, а послије велике борбе на паркету за лопту, иста је завршила ван терена. Семафор је показивао још само три секунде за напад Студента, међутим домаћи за то вријеме нису успјели да упуте шут ка кошу и црвено-плаво славље у студентском кампусу је могло да почне.

Најефикаснији појединац у домаћем тиму био је Пеђа Лончар са 24 поена, Милан Давидовић је постигао 19, а "двоцифрени" су били и Бошко Бојовић (14), Срђан Лукић (11) и Андреј Томић (10). У саставу ОКК Борац такође пет кошаркаша је постигло двоцифрен број поена; предњачио је Огњен Путник са 25, Вања Самарџић је уписао 17, Небојша Николић 15, Мирза Тодоровац 13, а Андреј Микеш 10 поена.

СТУДЕНТ – ОКК БОРАЦ 87:88 (25:16, 21:22, 17:17, 24:33)

дворана: студентског кампуса, гледалаца: 400, судије: Милан Адамовић, Жељко Петковић и Давор Јовић.

СТУДЕНТ: Рајковић 4, Бојовић 14, Цумбо 3, Кнежевић, Лукић 11, Писић, Милаш, П. Лончар 24 (7 асистенција), Б. Јокић, С. Лончар 2 (9 асистенција), Томић 10 (10 скокова), Давидовић 19 (6 скокова). Тренер: Александар Ћикић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Вукотић 3, Николић 15, Тодоровац 13, Аничић, Сувара, Барбарез 3, Путник 25, Микеш 10, Самарџић 17 (9 скокова). Тренер: Бојан Божић.