Преокрет за памћење у ''Борику'': ОКК Борац од 41:60 до побједе над другопласираном Сутјеском (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац синоћњом сјајном побједом над другопласираним тимом Прве лиге Републике Српске фочанском Сутјеском направили су можда и одлучујући корак у борби за опстанак! Црвено-плави су у дворани Борик, минут прије краја треће дионице, заостајали чак 19 поена за пуленима Миленка Ивановића (41:60), али су огроман минус успјели да надокнаде у посљедњем кварталу, у којем су постигли 32 поена, а примили само 15, за коначних 79:76 и пласман на десето мјесто које доноси опстанак, два кола прије краја.

Црвено-плави великим дијелом првог полувремена нису успијевали да пронађу одговарајући ритам против Фочака, који су, ношеним квалитетним партијама Стефана Живановића и Филипа Калуђеровиђа, на три минута до краја другог периода стекли предност од 18 поена (20:38).

Тек у посљедњи минутима друрог квартала, Божићеви кошаркаши су дошли до даха и заостатак до одласка на одмор смањили за осам поена за 28:38 на семафору. Ипак, трећа дионица доноси нове грешке и нове проблеме у нападачкој игри ОКК Борац, што су гости обилато искористили и 60 секунди до краја тог дијела игре стекли максималну предност од 19 поена (41:60).

Ипак, ни плус од 19 поена није био довољан гостима да прекину низ пораза на гостујућим теренима, који траје од 24. фебруара и окршаја са Славијом 1996. У паузи између посљедње двије четвртине, Божићеви кошаркаши су се, слободно можемо рећи, "ресетовали", ОКК Борац је дјеловао моћно и организовано како у нападу, тако и у одбрани, те је, сходно томе, начињена серија 16:2 за изједначење (63:63), односно 31:7 за +5 (72:67) на само 120 секунди до краја утакмице.

Није ту био крај драми; најстарији појединац на паркету Иван Радовић (1978. годиште) није успио да са линије за слободна бацања умањи заостатак гостију, што је на другој страни, након личне грешке Стефана Живановића, казнио организатор игре ОКК Борац Вања Самарџић, којем рука није задрхтала приликом два шута за један поен.

30 секунди до краја, након само једног реализованог слободног бацања капитена Сергеја Пуцара, ОКК Борац је био у плусу од 5 поена (75:70), тројком је одговорио Живановић, а касније, код резултата 78:73, шут ван линије 6,75 метара у поене је претворио Филип Калуђеровић за 78:76.

Гости су фаулирали Милана Вукотића, који је погодио само прво слободно бацање за 79:76, а лопту је под кошем Сутјеске ухватио Филип Калуђеровић на само двије десетинке до краја утакмице, шутирао са три четвртине терена и погодио кош, али је било евидентно да је вријеме за игру истекло.

Најбољи поентерски учинак у екипи ОКК Борац синоћ је имао Вања Самарџић, који је гостима из Фоче "спаковао" 24 поена, од чега 14 у посљедњих 10 минута. Небојша Николић и Сергеј Пуцар су забиљежили дабл-дабл учинак (Николић 16 поена и 14 скокова, Пуцар 10 поена и 11 скокова), а одличну партију пружио је и Андреј Микеш са 13 поена и 9 скокова, а пет од својих 13 поена постигао је у посљедњим минутима меча. У гостујућем тиму Филип Калуђеровић је постигао 22, Стефан Живановић 16, а Горан Бодирога 14 поена.

Посљедње двије утакмице у сезони кошаркаши ОКК Борац одиграће у Бањалуци. Прво ће сљедећег викенда, у дворани студентског кампуса, снаге одмјерити са екипом Студента, док ће у посљедњој рунди у дворани Борик угостити посљедњепласирани Теслић. За црвено-плаве, рачуница је јасна: с обзиром на синоћњи пораз Славије 1996 на Сокоцу (75:63), ОКК Борац сам одлучује о својој судбини и побједама у посљедња два кола долази до опстанка, без обзира на резултате директних кокурената Славије 1996 и Рудара 2015.

ОКК БОРАЦ – СУТЈЕСКА 79:76 (15:22, 13:16, 19:23, 32:15)

дворана: Борик, гледалаца: 400, судије: Бранислав Вранковић, Жељко Петковић и Ђорђе Митровић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић, Вукотић 8, Николић 16 (14 скокова), Тодоровац 2, Аничић 3, Сувара, Барбарез, Путник 3, Микеш 13 (9 скокова), Ћулум, Самарџић 24, Пуцар 10 (11 скокова). Тренер: Бојан Божић.

СУТЈЕСКА: Шолаја, Бодирога 14, И. Радовић 9, В. Радовић 5, Арсеновић, Калуђеровић 22, Живановић 16, Тодоровић 6. Тренер: Миленко Ивановић.