На данашњи дан Рукометни клуб Борац покорио Стари континент

На данашњи дан, прије 41 годину, Рукометни клуб Борац покорио је Стари континент! Изабраници тадашњег тренера Пере Јањића тог 11. априла 1976. су у финалу Купа европских шампиона, у дворани Борик, резултатом 17:15 савладали данску Фредерицију и пригрлили трофеј намијењен европском шампиону.

Епском дуелу присуствовало је 5000 гледалаца, који су читавих 60 минута пружали огромну подршку Арсланагићу, Поповићу, Рађеновићу, Унчанину, Каралићу, Селецу... да се попну на кров Европе.

Драматично је било све до посљедњих тренутака утакмице; при резултату 16:15 за Борац, Андерсен је кренуо у контранапад и нашао се очи у очи са Арсналагићем, који је зауставио његов шут, да би у наредном нападу црвено-плави изборили седмерац, који је у погодак претворио Недељко Вујиновић за велико европско славље!

БОРАЦ – ФРЕДЕРИЦИЈА 17:15 (11:7)

дворана: "Борик" у Бањалуци, гледалаца: 5 000, судије: Херберт Хеншел и Петер Хенфус (ДР Њемачка), седмерци: Борац 3 (2), Фредериција 3 (2), искључења: Борац 6, Фредериција 2 минута.

БОРАЦ: Арсланагић, Селец 2, Рађеновић 6, Каралић 2, Бјелић, Вујиновић 2 (1), Вукша, Унчанин 2, Поповић 1 (1), Б. Голић, М. Голић 2, Равлић. Тренер: Перо Јањић.

ФРЕДЕРИЦИЈА: Јепесен, Ф. Хансен 3 (1), Хајдерман, Нилсен 3 (1), Соренсен 1, Јунгланд 1, А. Хансен, Андерсен 3, Пулсен, Мадсен 2, Петерсен 2. Тренер: Оле Ворм.