Сребрна медаља обојена у црвено-плаво! (Фото)

Борац други у Републици Српској!

Сребрна медаља стигла је у Бањалуку! Након тачно 8 година, једна млађа такмичарска селекција Борца окитила се једним од одличја када је у питању шампионат Републике Српске. Наиме, протеклог викенда у дворани Ненад Баштинац у Александровцу одржан је финални турнир за шампиона Републике Српске, на којем су, поред домаће Игокее и Борца, наступали и тимови Зворник Баскета и ОКК Леотара. Титула најбоље екипе у РС остала је у Александровцу, док је на грудима изабраника Ненада Игњатића у пуном сјају засијала сребрна медаља!

Након што су у суботу, првог дана турнира, савладали Зворник Баскет резултатом 74:68, јуниори Борца су јуче одиграли двије утакмице: у првој су поражени од домаћина резултатом 81:36, да би у послијеподневним часовима резултатом 59:82 савладали ОКК Леотар.

Посљедња медаља освојена 2009. године

Иначе, посљедњи пут једна млађа селекција Борца једну од медаља освојила је на финалном турниру за шампиона Републике Српске, одржаном у фебруару 2009. године у Требињу - тадашња јуниорска генерација, коју је предводио Срђан Лончар, освојила је златну медаљу. Уједно, то је био и посљедњи наступ те селекције, недуго потом омладинска школа Борца је угашена, а у јуну прошле године поново оформљена, након потписивања уговора о фузији са КК Шампион Алф-Ом.

БОРАЦ – ИГОКЕА 36:81

БОРАЦ: Аничић 5, Омеркадић 2, Стакић 3, Вукајловић 6, Ковачевић 2, Предић 2, Лабус 3, Зубовић 4, Братић 4, Матошевић, Топић 3, Гатарић. Тренер: Ненад Игњатић.

ИГОКЕА: Цветић 4, Лакић 2, Радан, Блесић 7, Петковић 10, Илић 9, Јанковић 20 (15 скокова), Секулић 4, Вуковић 8, Чечавац 8, Обрадовић 4, Радосављевић 5. Тренер: Жарко Милаковић.

ОКК ЛЕОТАР – БОРАЦ 59:82

ОКК ЛЕОТАР: А. Сарић, Краљевић 17, Дрињак, И. Ратковић 2, Марковић 5, Ј. Ратковић 18, Глоговац 18 (12 скокова), Каранац 2, Ј. Сарић, Јокановић 3, Тарана, Дамјанац. Тренер: Дејан Бодирога.

БОРАЦ: Аничић 5, Омеркадић 15 (13 скокова), Стакић 10, Вукајловић, Ковачевић 24 (9 скокова), Предић, Лабус 3, Зубовић 9 (8 скокова, 8 асистенција), Братић 7, Матошевић, Топић 7, Гатарић 2. Тренер: Ненад Игњатић.