Прошлосезонски шампион савладан у пријатељској утакмици (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац савладали су синоћ у дворани Борик у пријатељској утакмици екипу Приједора, прошлосезонског шампиона Прве лиге Републике Српске, резултатом 70:64 и на тај начин направили одличну увертиру за утакмицу првог кола Прве лиге Републике Српске са истим ривалом, која се игра 23. октобра у Борику од 18 часова.

Изабраници Бојана Божића од првог до посљедњег минута утакмице су били у резултатској предности, иако су пулени Данила Палалића у смирај меча озбиљно пријетили да резултатски плус "пребаце" на своју страну, те тако заслужено славили над Приједорчанима, појачаним прошлосезонским плејмејкером Козаре Игором Дамјановићем, и добили морални подстрек и додатни вјетар у леђа пред старт шампионата.

Веома добра комуникација у фази одбране на самом старту утакмице донијела је двоцифрену предност црвено-плавима већ након седам минута игре, током којих су гости постигли само два поена (13:2). На 15-минутни одмор се отишло при предности ОКК Борац од 8 поена (37:29), колико је било и пред одлучујући десетоминутни период (50:42), док је највећу предност на мечу ОКК Борац стекао 8 минута прије краја (+13, 57:44).

70 секунди прије краја утакмице, гости су, како рекосмо већ, одшркинули врата неизвјесне завршнице смањивши заостатак, тројком Горана Богичевића, на само три поена (65:62). Међутим, плејмејкер црвено-плавих Вања Самарџић побринуо се да та "врата" поново затвори погодивши за два поена, а потом и извукавши максимум из ситуације 2+1 у сљедећем нападу за 70:62 20-ак секунди до краја утакмице.