ОКК Борац трећи на турниру: Рутинска побједа у посљедњем колу (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац заузели су треће мјесто на 13. турниру "Радивој Кораћ" пошто су јутрос, у првој утакмици трећег дана турнира, без већих проблема надиграли домаћина, екипу Радивоја Кораћа, резултатом 60:79. На тај начин изабраници Бојана Божића су смотру завршили са учинком од 1 побједе и 2 пораза, док су домаћи под тренерском командом Александра Ћикића такмичење окончали са 3 неуспјеха.

Од почетка до краја утакмице екипа Радивоја Кораћа била је инфериорна у односу на Борчев тим, који је већ у првој четвртини стекао предност од 16 поена (5:21). Након двије четвртине предност ОКК Борац износила је такође 16 поена (29:45), крајем треће четвртине "црвено-плави" су стекли и максималних +21 (39:60), а у посљедњих десет минута рутински довршили започети посао.

Кошаркаше ОКК Борац до побједе су предводили Небојша Николић и Душко Раца са 21, односно 18 поена, док је веома добру секвенцу забиљежио и Владимир Сувара, који је од краја треће четвртине па до финиша меча постигао 9 поена и тиме постао трећи стријелац тима у данашњој утакмици. У екипи Радивоја Кораћа једини са двоцифреним бројем поена био је Михајло Звонар (14).

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 6, Микеш 5, Раца 18, Николић 21, Тодоровац 6, Регода, Сувара 9, Барбарез 5, Томић 4, Вукелић, Манојловић 4, Самарџић 1.