Реми Борца и Дубраве (Фото)

Рукометаши Борца ремизирали су синоћ резултатом 32:32 са екипом Дубраве у трећој контролној утакмици коју су одиграли пред наставак сезоне. Након тога, договором стручних штабова, екипе су одиграле још 15 минута, а наш тим је славио резултатом 11:9. Подсјетимо,  прве двије пријатељске утакмице изабраници Бориса Дворшека одиграли су са Загребом, од којег су поражени резултатима 22:31 и 24:28.

Првих двадесет минута протекло је у знаку гостујућих рукометаша који су у том периоду стекли предност од шест голова (6:12). Међутим, до краја првог дијела игре, Дворшекови изабраници појачали су игру у фази одбране, која им је омогућила неколико лаганих голова из контри и полуконтри, захваљујући чеу су прво стигли, а потом и престигли госте, те на одмор отишли при резултату 15:14.

Борац је имао резултатску предност до 43. минута, када су гости поново стигли до вођства (23:24), а пет минута прије посљедњег оглашавања сирене имали и плус од три гола (29:32). Ипак, до краја је Борац успио да изједначи резултат, а четири секунде прије краја меча није реализован посљедњи напад за тријумф. Како већ рекосмо, договором два тренера одлучено је да екипе играју још 15 минута, у којима је клуб из Господске улице тријумфовао резултатом 11:9.

У екипи Борца пет рукометаша постигло је по четири гола: Јанковић, Микић, Обрадовић, Ћеранић и Думенчић, док је у гостујућем саставу Винковић постигао 8 голова. Такође, за екипу Борца на синоћњој утакмици дебитовао је и нови кружни нападач Доминик Смојвер (1992. годиште, некадашњи члан Карловца и Орошхазе), али се није успио уписати у листу стријелаца.

Иначе, као увертира за утакмице сениорских тимова одигран је дуел јуниорских екипа два клуба, који је, занимљиво, такође завршен резултатом 32:32.

БОРАЦ – ДУБРАВА 32:32 (15:14)

дворана: Борик, гледалаца: 100, судије: Јован Бабић и Александар Бањац (БиХ), седмерци: Борац 4 (3), Дубрава 6 (5), искључења: Борац 8 минута, Дубрава 6 минута.

БОРАЦ: Ефендић (2 одбране), Јанковић 4, Вујовић, Иванишевић (9 одбрана), Микић 4, Њежић 1, Хушић, Обрадовић 4, Станковић 3, Тривунџа 3 (2), Ћелић, Шешић, Думенчић 4 (1), Ћеранић 4, Николић 3, Милошевић, Шекарић 1, Смојвер, Глумичић 1. Тренер: Борис Дворшек.

ДУБРАВА: Келемен, Гунета 3, Бабић 1, Вида 2, Марковић, Ћурић 6, Маричић, Волар 3, Самарџија 1, Јотић 7 (1), Плеш, Винковић 8 (4), Граховац (15 одбрана), Кљајић 1. Тренер: Хрвоје Хорват.