Борац награђен за фанатичну борбеност

Прелијепим поготком Стефана Јанковића у посљедњој секунди и то са своје половине, који је без сумње већ сада најбољи потез неког рукометаша у Газпром лиги, рукометаши Борца савладали су фаворизовани Татран резултатом 24:23, забиљежили другу побједу у регионалном такмичењу и пробили се на осмо мјесто на табели са 7 бодова.

На конференцији за новинаре након меча шеф стручног штаба Борис Дворшек и јунак утакмице Стефан Јанковић нису крили задовољство великом побједом над до овог кола лидером Газпром лиге.

Честитао бих играчима на паметној игри у нападу, тактички смо одиграли јако добру утакмицу. Татран је до 40. минута контролисао игру и резултат, али ми смо мало по мало стизали њихову предност и на крају је наша фанатична борбеност награђена. Одбраном смо зарадили бодове, примили смо само девет голова у другом полувремену, а срећан гол у посљедњем секунду је награда за то – навео је Дворшек, на чије ријечи се надовезао и Јанковић.

- Није мала ствар побиједити лидера регионалног такмичења. Драго ми је да смо цијелу утакмицу вјеровали у своје могућности и да можемо да савладамо реномираног противника. Вјера у себе нам се на крају исплатила и заслужено смо славили – рекао је Јанковић.

Наредну утакмицу у регионалном такмичењу Борац игра 9. децембра од 20 часова, такође у дворани Борик, када ће угостити суботички Спартак.

(борац-спорт, фото: РК Борац)