Борац поражен, али изборио полуфинале!

Борац у полуфиналу након 3 године!

Република Српска ће имати представника у полуфиналу Купа БиХ и борби за трофеј у овом такмичењу! Иако су вечерас поражени на Градском стадиону од екипе Сарајева резултатом 0:1, фудбалери Борца су, након још једне херојске партије, изборили пласман међу 4 најбоље екипе због већег броја постигнутих голова у гостима (побједа на Кошеву резултатом 1:2). Раније током дана своје мјесто у полуфиналу изборили су Широки Бријег, Зрињски и Олимпик.

И једна и друга екипа су вечерас у првих 45 минута промашиле по једну стопостотну шансу. Сарајево је могло да стигне до предности већ у 10. минуту када је Бенко шутираo главом, а Ружић маестрално интервенисао, док је шансу првог полувремена за Борац пропустио Јоцо Стокић у 36. минуту, погодивши стативу, да би у наставку акције одбрана Сарајева изблокирала покушај Александра Субића.

Тим Мехе Кодре до предности је стигао у 62. минуту: Дуљевић је центрирао са десне стране, а највиши у скоку пред Борчевим голом био је Велкоски. Од тог тренутка па до краја меча 5000 гледалаца на Градском стадиону гледало је праву опсаду црвено-плавог гола, али су Ружић и саиграчи успјели да осујете настојања Сарајлија да постигну други гол и тако изборе наступ у полуфиналу.

Мечеви полуфинала Купа БиХ на програму су 15. и 29. априла, а до тада се Борац окреће обавезама у Премијер лиги БиХ и првој наредној утакмици са Травником, која се игра у недјељу са почетком у 18 часова уз директан пренос на ТВ Елта.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:1

стријелац: 0:1 Велкоски (62.), стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Един Јакуповић (Бихаћ), жути картони: Грујић, Стокић (Борац), Рустемовић, Бенко, Михојевић (Сарајево).

БОРАЦ: Ружић, Пилиповић, Јевтић, Предраговић (од 76. Илић), Јовић (од 90. Кољић), Стокић (од 90. Рунић), Жеравица, Субић, Костић, Бечелић, Грујић. Тренер: Винко Мариновић.

САРАЈЕВО: Делач, Протић, Рустемовић (од 70. Стојчев), Окић (од 46. Велкоски), Алиспахић, Татомировић, Михојевић (од 90. Бекић), Дуљевић, Бенко, Каласи, Цимирот. Тренер: Мехо Кодро.