Борац - Криваја 30:26 (првенство)

Рукометаши Борца нису дозволили изненађење у првом колу Лиге за опстанак, савладавши, теже него што се очекивало, Кривају из Завидовића (30:26). Бањалучани су у овај дуел ушли знатно ослабљени неиграњем неколико стандардних играча, па је тренер Абас Арсланагић био приморан да на паркет у ватру пошаље голобраде младиће који су потпомогнути голманом Небојшом Граховцем (20 одбрана) и Бојаном Унчанином (10 погодака) дошли до вриједна три бода који им гарантују миран наставак шампионата.

Први дио сусрета прошао је у изједначеној игри, а највећу предност ''црвено-плави'' имали су у 25. минуту када је на семафору стајало 16:11. До краја првог полувремена гости из Завидовића успјевају смањити разлику на само плус 3 (17:14).

У наставку иста слика на паркету, Борац је у константном вођству, а Криваја не дозвољава домаћим рукометашима да се одлијепе на сигурнију разлику. У 49. минуту гости долазе до првог изједначења (24:24), а минут касније и јединог вођства на утакмици (25:24). Преломни тренутак десио се у следећем нападу тима из Завидовића када је Граховац одбранио зицер Риђићу. Послије тога домаћи су преузели ствар у своје руке и на крају су славили 30:26.

У редовима Борца, поред Граховца и Унчанина, истакли су се Борис Пуцаревић с 5 голова, Владан Ракоција с 4, те Горан Малић и Александар Шкорић са по 3 поготка.