Утакмица против Младости преломљена у завршници

Борац Нектар Бањалука први је финалиста Купа Републике Српске за кошаркаше, пошто је елиминисао Младост у Мркоњић Граду резултатом 67:79. Други финалиста је екипа Игокее, која је у Александровцу савладала Приједор 102:45. Иако коначан резултат то не показује, у Мркоњић Граду је вођена велика борба и побједник није могао да се наслути до краја.

Иако су домаћи пред крај треће дионице имали предност од десет поена и у посљедњу четвртину ушли с плус шест поена, убрзо се истопило вођство и услиједила је егал завршница. Један од одлучујућих тренутака била је техничка грешка Ђурановића минут прије краја утакмице послије чега су "пивари" погодили два слободна бацања, а Јовановић тројку. Младост више није имала ни времена ни могућности да промијени резултат.

Тренер Борац Нектара Бањалука Драго Каралић каже да је било пуно грешака на обје стране, а да је његов тим чак и предњачио у томе.

- Прву четвртину смо одиграли доста добро, али опет смо имали пуно промашених зицера и пенала. Послије се Младост дигла, дошла до егала, а у трећој четвртини имала предност и од десет поена. Затим смо појачали одбрану и концентрацију у нападу, преломили резултат и знали је чувати до краја. Било је милион грешака, а ми смо предњачили у томе, посебно у дефанзивном скоку. Ипак, сваку утакмицу играмо да добијемо, тако смо и ову. Сада слиједи финале, али о томе ћемо касније јер нас очекује пуно првенствених мечева до тада, играмо четири кола у 15 дана - каже Каралић.

Финале се традиционално игра 9. јануара.

МЛАДОСТ - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 67:79

(13:17, 22:17, 22:17, 10:28)

дворана: у Мркоњић Граду, гледалаца: 800, судије: Миљан Шобот, Бранислав Вранковић и Даворин Скендерија (сви из Бањалуке).

МЛАДОСТ: Пекез, Иванић 9, Авдибеговић 8, Ђурановић 17, Милошевић 7, Коматина 10, Делић, Видовић, Кежић 4, Калајџија, Велимировић 12, Радановић. Тренер: Горан Сладојевић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Тошић 8, Јовановић 14, Врањеш, Костадиновић, Штурановић, Јагодић-Куриџа 17, Блануша 2, Јоцовић 22, Павловић, Лончар, Ковачевић 16, Радукић. Тренер: Драго Каралић.