Убједљив пораз Борац Нектара Бањалука

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су и други пораз од Игокее у склопу припрема за предстојећу сезону у Лиги БиХ. Овај пут, изабраници Драге Каралића поражени су резултатом 88:60 (23:13, 26:16, 19:16, 20:15). Први сусрет ова два тима, одигран почетком септембра, такође су добили Александровчани (81:55). Питање побједника у вечерашњој утакмици ријешено је већ послије првих 20 минута, након којих је домаћи тим имао 20 поена предности (49:29).

Већ на старту утакмице Игокеа је направила серију 10:2, те прву четвртину мирно привела крају. У других 10 минута домаћини појачавају ритам, те на полувријеме одлазе са предношћу од, већ споменутих, 20 поена.

У другом полувремену иста слика на терену. Игокеа је играла знатно боље од наших кошаркаша, што је половином посљедње четвртине резултирало вођством од 32 поена (77:45). До краја меча играло се кош за кош до коначних 88:60.

Најефикаснији у тиму Игокее био је Брајан Чејс са 17 поена, док је Младен Пантић постигао 12. У Борац Нектару Бањалука бољи од осталих био је Немања Врањеш са 21 поеном.

Борац Нектар Бањалука у петак и суботу очекује наступ на турниру у Мркоњић Граду. На овој традиционалној смотри, осим Бањалучана, наступиће још и домаћа Младост, Варда ХЕ, те Сервицијум из Градишке.

ИГОКЕА – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 88:60

(23:13, 26:16, 19:16, 20:15)

дворана: "Ненад Баштинац", гледалаца: 150, судије: Адамовић, Бабић, Петковић (сви из Бањалуке)

ИГОКЕА: Ђерасимовић 8, Дозет 12, Витковац 3, Ђурица 7, Нађфеји 9, Мирковић, Ракочевић, Пантић 15, Чејс 17, Ивановић 6, Вученовић, Херис 11. Тренер: Слободан Клипа.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Тошић 5, Јовановић 5, Лончар 2, Врањеш 21, Штурановић 2, Јагодић-Куриџа 6, Блануша 9, Јоцовић 2, Павловић, Ковачевић 8, Трикић, Костадиновић. Тренер: Драго Каралић.