Други тријумф ''пивара''

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука савладали су вечерас као домаћини екипу Свјетлости из Славонског Брода резултатом 83:67 (21:15, 18:21, 25:11, 19:20), што је изабраницима Драге Каралића друга побједа над хрватским тимом у року од пет дана, а уједно и други тријумф у контролним утакмицама пред почетак Лиге 13.

Након изједначеног почетка утакмице, Борац Нектар Бањалука преузима конце игре у своје руке, тако да при резултату 8:10, Бањалучани праве серију 9:0 и долазе до предности од седам поена (17:10). "Пивари" су били у вођству све до половине друге четвртине, када гости долазе до +3 (23:26). Ипак, Бањалучани су се тргли пред крај првог полувремена и на одмор отишли са предношћу од 3 поена (39:36).

Отпор гостију сломљен је у трећој четвртини, послије које Борац Нектар Бањалука долази до +17 (64:47). У првих пар минута посљедње четвртине гости праве серију 7:0 и смањују предност нашег тима на 64:54, али Бањалучани нису дозволили екипи Свјетлости да озбиљније угрози њихову предност и до краја утакмице само повећавају своје вођство до коначних 83:67.

Наредне контролне утакмица Борац Нектар Бањалука игра 1. и 2. октобра на турниру у Мркоњић Граду, на којем ће, осим "пивара", наступити и домаћа Младост, Варда ХЕ, те Сервицијум из Градишке.