Широки славио у Бањалуци

Искључиво захваљујући великом броју офанзивних скокова и паметнијом игром у преломним тренуцима меча Широки Бријег је успио да слави побједу над екипом Борац Нектара Бањалука (64:71). Иако је било очигледно да Бањалучанима недостаје још један играч на центарској позицији који би затворио простор у рекету, чињеница је да у мечу са актуелним шампионом БиХ нису разочарали. Штавише, приказали су велику борбеност која може само да радује шефа стручног штаба Драгу Каралића пред наредне провјере уочи старта лиге БиХ.

Борац Нектар Бањалука је сјајно отворио утакмицу и већ на старту повео са 7:0. Међутим, Широкобријежани су се врло брзо тргли и половином четвртине дошли до изједначења (13:13), да би прву четвртину завршили са 7 поена предности (16:23). У уводним минутима друге дионице Борац Нектар Бањалука стиже до изједначења, а потом и вођства, које је у поједним тренуцима износило и шест поена (58:52).

Меч је одлучен у самом финишу утакмице. Наиме, при резултату 61:64 за госте тројку је погодио Слободан Тошић и изједначио резултат. Тада се чинило да ће се ући у неизвјесну завршницу, међутим при резултату 64:67 Бањалучани губе лопту у нападу, а Широкобријежани лако погађају и рјешавају питање побједника, а до краја меча и повећавају предност на коначних 64:71.

Борац Нектару Бањалука је ово други пораз у контролним мечевима, а прилику за поправни имаће у сриједу, када у "Борику" од 20 часова дочекују Баскет Виену.