''Пивари'' поклекли након продужетка

Иако су имали сјајну прилику да савладају великог ривала и тако остану равноправан кандидат за пласман у Лигу 6, кошаркаши Борац Нектара Бањалука ипак су доживјели пораз од Игокее резултатом 76:84 након продужетка. Међутим, упркос неуспјеху, изабраници Борислава Џаковића приказали су добру игру и чврст карактер и показали да могу да играју и са најјачим тимовима у БиХ.

У првој четвртини водила се изједначена борба, играло се кош за кош, све до резултата 12:13, када гости праве серију од 11:0 и долазе до предности од +12 (12:24), међутим прву дионицу тројком закључује Јован Здравковић за заостатак Борац Нектара Бањалука од 9 поена (15:24).

Први дио друге четвртине, у којем је Игокеа успијевала да одржи стечену предност, протекао је у равноправној игри, а онда је код резултата 24:32 Борац Нектар Бањалука направио серију од 10:0 и прешао у вођство (34:32), али се на одмор између два полувремена ипак отишло при резултату 37:38 за Александровчане.

У трећој четвртини Игокеа је у неколико наврата успијела да поведе и са 6 поена предности, међутим након 30 минута на семафору је писало 48:52.

У посљедњој дионици гости су водили и са 10 поена скоро до самог краја те четвртине, међутим "пивари" се нису предавали и 37 секунди прије краја при резултату 70:70 долазе до прилике да поведу и дођу на корак до побједе, међутим кош није погодио Милан Вулић. Посљедњи напад у четвртој четвртини имала је Игокеа, али је прво Фекете, па потом и Боцка био непрецизан, па је утакмица отишла у продужетак, у којем је пресудила дужа клупа гостију, пошто су Здравковић, Милошевић и Јагодић-Куриџа напустили игру због пет личних грешака.

Најефикаснији у тиму Борац Нектара Бањалука био је Марко Јагодић-Куриџа са 21 поеном, док је Никола Гајић постигао 18. У редовима Игокее бољи од осталих био је Боцка са 21 поеном.

Након 18 одиграних кола Борац Нектар Бањалука заузима пето мјесто са 26 бодова, односно скором од 9 побједа и 8 пораза и утакмицом мање.

Наредни меч у Лиги 12 Борац Нектар Бањалука игра сљедећег викенда против Славије у Источном Сарајеву. У питању је одгођени меч ова два ривала, који је требало да буде одигран прошле седмице.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - ИГОКЕА 76:84
(15:24, 22:14, 11:14, 22:18, 6:14)

дворана: "Борик"