Борац Нектар Бањалука поражен у Зеници

Кошаркаши Зеница Челика савладали су екипу Борац Нектара Бањалука резултатом 83:79 (9:20, 27:20, 25:27, 22:12) у оквиру 14. кола Лиге 13. Тиме су изабраници Слободана Николића још више себи закомпликовали ситуацију на табели и компромитовали побједу над Босном. Преостаје им грчевита борба за пласман у Лигу 8, што је био и главни овосезонски циљ "пивара".

Иако су већим дијелом сусрета били бољи тим и имали константну предност, изабраници Слободана Николића стали су у финишу меча и дозволили слабашном домаћину да оствари побједу. Као и много пута ове сезоне, "пивари" су у првој четвртини "потопили" Зеничане са 20:9, да би други период почели као сасвим друга екипа. Услиједила је серија домаћина 12:1 и Челик је другу четвртину добио са 27:20, те успио да ухвати прикључак на подношљивој разлици.

Ипак, како је меч одмицао, тако су домаћи играли све боље, а "пивари" правили све више грешака. Атмосфера се "усијала" у финишу треће четвртине, код резултата 61:61, када су Зеничани направили двије техничке грешке, а тренер Трбић "зарадио" искључење. Бањалучани су добили шест слободних бацања која је искористио Гемаљевић, па се у посљедњу четвртину ушло са "плус шест" за госте. Тек тада, услиједили су киксеви "пивара", који нису знали да саставе успјешан напад и одбрану. У завршници одлучили су поени Авдибеговића и Кахримановића, промашај Гемаљевића са "пенала" и лоша акција Атанацковића у посљедњим секундама.

Код "пивара", већ стандардно добру партију пружио је Ротбарт са 23 поена, те Гемаљевић са 22, док је код домаћина најзапаженији био Садибашић, такође са 23 поена.

дворана: Билмишће, гледалаца: 1000, судије: Хусарић (Тузла), Краљ (Требиње), Ћорић (Мостар)

ЧЕЛИК: Тедић, Садибашић 23, Авдибеговић 14, Јахић 13, Пезер, Ђокић 2, Кахримановић 13, Шестић, Јусуфагић 2, Алић 8, Суљић 8, Делић 8.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Атанацковић 15, З. Јовановић 5, Ступар 2, Ротбарт 23, В. Јовановић 8, Гемаљевић 22, Милекић, Павловић, Милиновић, Велимировић 2, Пауновић, Угрехелидзе 2.