Силан финиш

Сјајном игром у посљедњој четвртини кошаркаши Борац Нектара Бањалука стигли су до побједе над Зеницом Челик (93:73) у првом колу Премијер лиге БиХ. Утакмица у "Борику" није кренула жељеним током за домаће играче и навијаче. Зеничани су меч отворили са три тројке и у трећем минуту повели 5:11. Домаћи су успијевали да смање разлику на минус један, али до почетка друге четвртине нису прелазили у вођство. Први пут то се десило на старту друге дионице када је било 27:26. До краја првог полувремена противници су се смјењивали у вођству, али разлика није износила више од три поена. Тако се и на одмор отишло код минималне предности Бањалучана - 45:44.

Буђење домаћих почело је половином треће дионице, када се, као и до тада, највише истакао Вилијамс, док су му остали сјајно асистирали. Зеничани су потпуно заустављени у посљедњој четвртини, када су Велимировић, Вилијамс, Ступар, Владица Јовановић и другови уз сјајне аистенције и поене мамили аплаузе, ипак, малобројне публике. Гости су до краја покушавали тројкама да ублаже разлику, али убједљив пораз био је неминован.

Тренер Борац Нектара Бањалука Драго Каралић није желио да издваја појединце.

- Десило се оно што сам момцима говорио прије утакмице и на шта сам их припремао, да не смијемо на почетку примити толико тројки, а било је тако како јесте. На крају полувремена имали смо 45, они 44 јер нисмо адекватно одговорили агресивношћу према шутерима. Имао сам информацију да се њихова игра већином базира на вањским шутевима. У другом полувремену појачали смо агресивност и показали да можемо много боље. Зауставили смо их брзим контрама и полуконтрама - прокоментарисао је Драго Каралић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - ЗЕНИЦА ЧЕЛИК 93:73
(25:26, 20:18, 20:14, 28:15)

дворана: "Борик", гледалаца: 500, судије: Един Хусарић (Тузла), Медин Душкај (Сарајево), Божидар Радановић (Требиње).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Атанацковић 10, З. Јовановић 6, Ступар 5, Вилијамс 24, В. Јовановић 13, Гемаљевић 3, Ђурасовић 5, Милекић, Павловић, Милиновић, Велимировић 27, Кнежевић.

ЗЕНИЦА ЧЕЛИК: Пејић 2, Сабибашић 11, Авдибеговић 17, Јахић 6, Дедић, Ђокић 5, Пезер, Шестић 3, Јусуфагић 2, Алић 21, Суљић 6, Делић.