Борац освојио Куп Града побједом над Крупом!

Авдукић одвео Борац до трофеја у градском купу!

Борац је фудбалски владар града на Врбасу! Великан из Платонове је вечерас у финалу Купа Града, одиграном пред више од 3000 гледалаца, на Градском стадиону након извођења једанаестераца, резултатом 5:4, савладао члана Премијер лиге БиХ Крупу и на тај начин направио сјајан увод у премијерлигашке окршаје два клуба у предстојећој такмичарској сезони.

Јунак црвено-плавог тријумфа над Крупом био је чувар мреже Асмир Авдукић, који је у пенал-рулету зауставио чак три шута изабраника Слободана Старчевића и то редом Елвира Кољића у трећој, Радослава Алексића у четвртој и Слободана Милановића у петој серији.

Регуларни дио утакмице завршен је резултатом 1:1, а оба гола постигнута су у раној фази утакмице. До резултатске предности је у 10. минуту голом Елвира Кољића након корнера стигла Крупа, да би на исти начин, послије ударца из угла, само три минута касније Борац узвратио преко капитена Бориса Распудића.

До краја утакмице и једна и друга екипа створиле су одређене шансе за постизање гола, али се резултат на семафору није мијењао, па се приступило извођењу пенала. У првој серији погађали су Зоран Милутиновић и Борис Распудић, док су у другој прецизни били Никола Дујаковић и Александар Радуловић. Трећа серија почела је Авдукићевом одбраном шута Елвира Кољића, а закључена је шутем Петра Кунића преко гола.

Авдукић се поново истакао у четвртој серији када је одбранио покушај Радослава Алексића, а потом је Младена Илића матирао Бојан Пузигаћа. На старту пете серије гол из пенала за Крупу постигао је Александар Вукотић, а прилику да запечати судбину тима из Крупе на Врбасу имао је најбољи овосезонски стријелац Борца Иван Делић, али је његов шут Илић у паду успио да заустави. У шестој серији Авдукић биљежи трећу одбрану, заустављен је шут Слободана Милановића, а славље саиграчима и навијачима пружио је Милош Ђорђевић.

Иначе, златне медаље и трофеј намијењен побједнику играчима и стручном штабу уручио је градоначелник Бањалуке Игор Радојичић.